Zasady pielęgnacji produktów zawierających wełnę merino

25.04.2021

Wełna merynosa dzięki naturalnej warstwie ochronnej, złożonej głównie z tłuszczów, trudniej przyjmuje zabrudzenia, a także znacznie łatwiej się czyści niż wszelkie materiały sztuczne. W dodatku wełna merynos ma właściwości samooczyszczające, polegające na likwidacji dużej części zabrudzeń spowodowanym zwykłym użytkowaniem po kontakcie z tlenem.

 

Wełny merino nie trzeba prać równie często, jak rzeczy bawełnianych lub z tworzyw sztucznych. Wełna merynosa nie sprzyja rozwojowi bakterii. Jeśli zdecydujesz, że to najwyższy czas na czyszczenie twojego merino, sprawdź metkę – czy możesz prać w pralce (z odpowiednim programem dla materiałów wełnianych), czy może w grę wchodzi wyłącznie pranie ręczne. W przypadku naszych produktów zalecamy wyłacznie pranie ręczne z użyciem detergentów przeznaczonych do pielęgnacji wełny.

 

Nie spiesz się też z suszeniem. Suszarka odpada, podobnie jak rozwieszanie. Jeśli chcesz uniknąć rozciągnięcia się produktu, susz je raczej na płasko, a nadmiar wody odsącz ręcznie.

 

A jeśli zdecydujesz się na pranie ręczne, to: nalej do miski letnią wodę, rozpuść w niej środek do prania, namocz, potem delikatnie ugniataj w namydlonej wodzie. Następnie wypłucz w letniej wodzie (to ważne, bo temperatura płukania powinna być podobna jak prania), delikatnie osusz i rozłóż do wyschnięcia. Co do prasowania, to zasadniczo się je odradza, chyba że posiadasz żelazko z odpowiednią funkcją dla wełny i naprawdę uważasz, że jest to zabieg konieczny.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl